Biografija



  • Alija Beganović

     

    sudija
    Predsjednik

     
    Rođen 26.03.1976 godine u Bijelom Polju. Osnovnu školu završio u JU OŠ Milomir Đalović u PO Negobratina i Sušici. Srednju školu završio u JU Gimnazija 30 Septembar Rožaje. Pravni fakultet završio 2002 godine u Podgorici.
     
    Kretanje u službi:
     
    * 10.03.2003 - 20.04.2006 - Više državno tužilaštvo Bijelo Polje
    * Pravosudni ispit položio 2005 godine u Beogradu
    * 20.04.2006 - 09.02.2010 - Sudija Područnog organa za prekršaje Bijelo Polje
    * 09.02.2010 - 09.02.2012 - Sudija Osnovnog suda u Rožajama
    * 09.02.2012 - 31.07.2015 - Predsjednik Područnog organa za prekršaje Bijelo Polje
    * 31.07.2015 - Predsjednik Suda za prekršaje u Bijelom Polju
     
    Preko međunarodnog udruženja studenata prava ELSA dva puta 1999 i 2000 godine boravio u periodu od po 3 mjeseca preko međunarodne razmjene studenata u Njemačkoj
     
    Medijator je u krivičnim i građanskim stvarima pri Centru za posredovanje Crne Gore
     
    Predavač je pri Centru za obuku u sudstvu i državnom tužilaštvu Crne Gore
     
    Dvije godine dok Sudovi za prekršaje nijesu postali dio redovnog sudstva bio član disciplinske komisije Uprave za kadrove Crne Gore
     
    Postdiplomac je na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu - krivični smjer
     
    Služi se njemačkim i ruskim jezikom.
     
    Oženjen, otac dvoje djece.